K vstupu na územie USA je potrebná platná a schválená ESTA autorizácia a biometrický pas. V prípade, ak ESTA autorizáciu nemáte, radi Vám zabezpečíme kompletný servis a túto Vám  pomôžeme vybaviť. Od Vás budeme potrebovať scan pasu a vyplnený dotazník, ktoré sa vyžadujú k jej schváleniu.

Letecká doprava je zabezpečovaná renomovanými leteckými spoločnosťami s odletom z Viedne prípadne z Budapešti. V čo najvyššej možnej miere sa snažíme preferovať lety s jedným prestupom v rámci Európy, môže sa však stať, že najmä v období sviatkov, keď sú linky plné, poletíte s prestupom na území USA (zväčša New York).

Po prílete do USA musí každý cestujúci prejsť vstupnou imigračnou-colnou kontrolou, ktorá sa vždy vykonáva na prvom letisku v USA , nie až  v cieľovej destinácii. To znamená, že  ak letíte z Európy do Los Angeles s medzipristátim v New York, musíte sa podrobiť vstupnej kontrole v New York a ďalej už pokračujete vnútroštátnou linkou. V takýchto prípadoch si tiež musíte vyzdvihnúť batožinu a prejsť s ňou cez colnú kontrolu a potom ju následne opäť check in na ďalší let. Všetky naše zájazdy sú však plánované s letmi s jednym prestupom v Europe a potom priamo do cieľových destinácií (San Francisco/Los Angeles/Phoenix) a vyššie uvedené okolnosti sa na Vás budú vzťahovať len v prípade vypredaných priamych letov na danný termín a v takýchto prípadoch budete na túto skutočnosť vopred upozornení. 

Vzhľadom na poznávací charakter zájazdu odporúčame predovšetkým pohodlnú a pevnú obuv a športové oblečenie. Pri balení oblečenia myslite najmä na vrstvenie – počas trasy zájazdu sa ocitnete v rozličných nadmorských výškach s rozdielnymi teplotami, kde je počasie nevyspytateľné. Odporúčame termoprádlo do vyšších polôh, ľahkú bundu a pohodlné nohavice. Keďže v rámci trasy navštívime i Las Vegas, na návštevu kasína či záujmu o rôzne shows nezabudnite ani na spoločenskejšie oblečenie. Užitočnou pomôckou vám bude aj selfie stick.

Grand Canyon - južný vyhliadkový hrebeň leží v nadm. výške okolo 2072 m. V zimných mesiacoch je potrebné počítať s chladným mrazivým počasím a občasnými snehovými zrážkami. V letných mesiacoch sa denné teploty môžu vyšplhať až cez 30 °C, vzhľadom k nadmorskej výške však treba počítať s nízkymi rannými teplotami.

Las Vegas - suché tropické púštne klimatické podmienky s minimálnym množstvom zrážok a vysokými teplotami v letných mesiacoch (často cez 40 °C). V zimných mesiacoch sa denne teploty pohybujú od 20-30 °C, treba však rátať s náhlym ochladením po západe slnka a často aj s prízemnými nočnými mrazmi.

Los Angeles - suché a teplé počasie v letných mesiacoch s dennými teplotami od 18 do 30 °C . V zimných mesiacoch  sa teplota pohybuje od 15-25 °C s občasnými zrážkami.

San Francisco - mierne teplotne rozdiely medzi zimou a letom. V letných mesiacov prevláda suché počasie s priemernými dennými teplotami od 18-25 °C. V zimných mesiacoch sa denné teploty pohybujú od 15-22 °C, treba však rátať so zrážkami. Počas celého roka roka treba rátať s chladným vetrom od oceánu, ktorý tiež často prináša charkteristické hmlisté počasie.

Yosemite Národný Park, Zion Národný park, Bryce Canyon - rovnaké klimatické podmienky ako nižšie Slovenské pohoria - napr. Slovenský raj.

Naše zájazdy sú vhodné i pre rodiny s deťmi. Prirodzene, každý rodič pozná svoje dieťa najlepšie a vie, čo zvládne. Vzhľadom na charakter prepravy počas zájazdu a jednotlivé itineráre trasy, kde je preprava zabezpečená pohodlným vanom, sme dbali i nato, aby jednotlivé presuny medzi mestami a národnými parkami neboli dlhé a únavé. Na návštevy Národných parkov je vyhradený vždy dostatočne dlhý čas, takže prehliadku v pohodlnom tempe zvládnu i deti.  Mestá ponúkajú nespočetné množstvo atrakcií, ktoré Vaše ratolesti určite zaujmú a nadchnú.

V cene zájazdu sú zahrnuté raňajky (tzv. continetal breakfast) v hoteloch vo forme švédskych stolov najčastejšie s ponukou praženice, opekanej slaniny, cereálií, jogurtov,chleba, sladkého pečiva , ovocia, kávy a ovocných džúsov. Raňajky nie sú zahrnuté v cene hotelov v Las Vegas. Hotely v Las Vegas neponúkaju raňajky v cene nakoľko každý hotel/resort ponuka obrovské množstvo reštaurácií a fast foodov, ktoré sú prevádzkované v priestoroch daného hotela. Ostatné stravovanie (obedy a večere) počas zájazdu sú vyberané podľa požadaviek klientov v jednotlivých destináciach alebo počas cesty. Na výber sú fast foody rôznych typov(v cene od $7 do $20), reštaurácie (v cene od $20 do $50) a populárne samoobslužné reštaurácie (buffet) vo forme švédskych stolov v rôznych cenách v závislosti od ponuky.

Zoznam hotelov v ktorých zabezpečuje CK TravelUSA ubytovanie:

Phoenix - Holiday Inn, Comfort Inn a pod...
Page - Comfort Inn, Days Inn, La Quinta Inn, Motel 8 a pod..
Las Vegas - Excalibur, Luxor, Monte Carlo, Planet Hollywood,Flamingo, Stratosphere, New York New York a pod...
Cedar City - Holiday Inn, Comfort Inn a pod...
Monterey - Holiday Inn, Comfort Inn, Travelodge a pod...
Los Angeles - Holiday Inn, La Quinta Inn, Marriot, Travelodge a pod...
San Francisco - Holiday Inn & Holiday Inn Express at Fisherman Wharf,Whitcomb, Holiday Inn @ airport, BestWestrnePlus a pod...

Konkrétny zoznam hotelov je individualne pripravovaný pre jednotlivé zájazdy a výber je prisposobený ku dopytu a ponuke v dannom termíne a lokalite. 

Sprepitné (Tip) v USA je štandard hlavne v reštauráciach a baroch vo výške 15-25% z ceny. Sprepitné tvorí hlavnú časť príjmov pre čašníkov a barmanov a má motivačný charakter, čo v konečnom dôsledku zvyšuje úroveň služieb.

Áno, počas 3 dňového pobytu v Las Vegas je vyhradený čas na nákupy v neďalekom nákupnom centre (outlets), kde je možné lacno nakúpiť značkový tovar. Počas presunu z Las Vegas do Los Angeles je plánovaná zastávka v podobnom nákupnom centre. Mimo toho je možnosť nákupov priamo v resortoch a hoteloch v Las Vegas, ktoré sú preplnené obchodmi renomovaných svetových značiek. Okrem týchto plánovaných nákupov budete mať samozrejme prístup k množstvu suvenírových obchodov v jednotlivých turistických atrakciách.

Na rozdiel od Európy(220V) sa v USA použiva napätie 110V. Nemusíte mať však žiadne obavy, nakoľko väčšina dnešných elektronických zariedení a spotrebičov sú dizajnované na vstupné napätie od 100V do 240V. Nato aby ste ich však mohli napojiť do amerických zásuviek budete potrebovať international adapter set, ktorý je bežne dostupný v obchodoch s elektronickým tovarom.

V prípade záujmu Vám CK TravelUSA zabezpečí i komplexné cestovné poistenie zmluvnej poisťovne CK TravelUSA - Union poisťovňa, a.s.. V prípade, že sa rozhodnete si cestovné poistenie obstarať sami, odporúčame si podmienky tohto poistenia dôkladne preštudovať. Na trhu je v ponuke množstvo druhov cestovného poistenia. V dnešnej dobe má už mnoho klientov cestovné poistenie napr. spolu s kreditnou kartou. Pred vycestovaním Vám odporúčame si podmienky tohto poistenia dobre skontrolovať, prípadne prediskutovať s bankou, ktorá Vám kreditnú kartu vydala. Ďalšou možnosťou je uzatvorenie komerčného poistenia, ktoré už dnes pohodlne vybavíte i online z pohodlia Vášho domu. Ak zájazd plánujete s väčším časovým predstihom, určite nie je na škodu zamerať sa i na pripoistenie zájazdu pre prípad storna. Podmienky tohto typu poistenia nájdete na webových stránkach každej komerčnej poisťovne.

 

 GARANČNÝ LIST TravelUSA, s.r.o. tu na stiahnutie 

Pokyny na cestu dostanete 10 dní pred odletom mailom. Budú obsahovať Vašu letenku, podrobný itinerár zájazdu spolu s adresami a názvami hotelov počas cesty, potvrdenie ESTA autorizácie – ak ste si toto objednali a tiež poistnú kartičku. Na pokynoch bude uvedený i tel. kontakt na sprievodcu, ktorý Vás bude čakať na letisku po prílete do USA. Do odletu nás v prípade otázok môžete kontaktovať na tel. číslach uvedených na stránke www.travelusa.sk.

Najideálnejší termín na spoznávanie amerického západu sú mesiace Marec, April, Máj, začiatok Júna, September, Október, November. V týchto mesiacoch sú  vo väčšine týchto destinácií najprijateľnejšie poveternostné podmienky a menší nával turistov. V letných mesiacoch treba počítať s vysokými teplotami  (okolo 40C...hlavne v Las Vegas, Los Angeles, Phoenix, Antelope Canyon ). V mesiacoch Jún, Júl a August treba tiež rátať s vačším počtom turistov a s dlhšími čakacími dobami na rôzne atrakcie. Taktiež ceny za turistické služby a stravovanie sú v letných mesiacoch vyššie vzhľadom na vyšší počet turistov. Mimo týchto mesiacov je možnosť cestovať aj v zimných mesiacoch...treba však rátať s chladným horským  počasím v Grand Canyon a v  národných parkoch. V Los Anegeles a  San Francisco sú v týchto mesiacoch ideálne teploty od 15-22C. V Las Vegas sa denné teploty v zimných mesiacoch pohybuju od 20-30C...vo večerných a nočných  hodinách však nastáva prudké ochladenie na 10C niekedy aj menej. 
white
zajazdy

PONUKA ZÁJAZDOV

white